برنامه رایتل برای ارتقا به نسل چهار موبایل

ایسنا: مدیرعامل اپراتور سوم ارتباطی کشور از ارائه 10 گیگابیت پهنای باند اینترنت به مشترکان رایتل خبر داد.
مجید صدری درباره تامین پهنای باند مورد نیاز اپراتور سوم اظهار کرد: تاکنون برای تامین پهنای باند خود مشکل خاصی نداشته‏ایم و شرکت ارتباطات زیرساخت همکاری‏های لازم را در این زمینه انجام داده است.

صدری در عین حال یادآور شد: زمانی که وارد شرکت رایتل شدم، کل پهنای باند مصرفی این شرکت 570 مگابیت بود که اکنون این رقم به 10 گیگابیت رسیده که البته از این رقم تنها 9 گیگابیت آن زیر بار است.
مدیرعامل رایتل با تاکید بر اینکه اکنون مصرف پهنای باند این اپراتور حتی با مهر ماه سال قبل قابل قیاس نیست، توضیح داد: میزان استفاده مشترکان ما به گونه‌ای است که بخش مهمی از ظرفیت پهنای باندی که ما از شرکت ارتباطات زیرساخت خریداری کرده‏ایم توسط مشترکان ما استفاده می‌شود چرا که اکنون شبکه ما در 230 شهر گسترش پیدا کرده است.
وی در عین حال از برنامه‌ریزی و تهیه امکانات برای افزایش 1000 سایت دیگر به شبکه اپراتور سوم خبر داد و یادآور شد: به این ترتیب تعداد سایت‌های ما به 3هزار سایت خواهد رسید.
صدری همچنین از تلاش رایتل برای ارائه ال.تی.ای خبر داد و گفت:‏از میان این سایت‌ها حدود 300 سایت ال تی‌ای در حال نصب است که امیدواریم با نصب این سایت‌ها بتوانیم در نقاط پرترافیک سرویس نسل چهار ارتباطی را نیز ارائه کنیم.

منبع :دنیای اقتصاد