تعداد مشترکان رایتل به ۴ میلیون نفر رسید

دنیای اقتصاد: مدیرعامل اپراتور سوم گفت: در یکسال و نیم گذشته رایتل از یک پروژه غیر تجاری خارج و به یک پروژه‏ کاملا تجاری تبدیل شده‌است.
مجید صدری، مدیرعامل این اپراتور گفت: از آنجا که بیشتر مشترکان رایتل از دیتا استفاده می‏کنند، تلاش خود را روی دیتا و سرویس‏های ارزش افزوده متمرکز کرده‏ایم که در نتیجه آن، سال گذشته حدود ۳۲ پورتال در حوزه‏های مختلف از جمله آموزش و تحقیقات راه‏اندازی شده که ۹۰ درصد این سرویس‏ها از ترافیک داخلی استفاده می‏کنند.او همچنین با اشاره به رومینگ ملی گفت: با تدبیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رایتل توانست از رومینگ ملی که دارای ظرفیت بالقوه‏ای در کشور است، بهره‏مند شود. صدری با تشریح اقدامات صورت گرفته در این اپراتور گفت: تا اسفند ماه سال ۹۲ رایتل ۱۶۸ شهر را تحت پوشش داشت که این میزان تا این لحظه به ۲۶۷ شهر رسیده است و تا پایان سال به ۴۵۰ شهر خواهد رسید. همچنین در حوزه فنی در همان تاریخ یک هزار و ۲۱۷ سایت فعال داشته‏ایم که این رقم در حال حاضر به 2507سایت و تا پایان سال به ۴۵۰۰ مورد خواهد رسید. مدیرعامل رایتل ادامه داد: در حوزه‏ فروش سیم‌کارت نیز تا شهریور ۹۲ یک میلیون و ۷۵۰ هزار سیم‌کارت به فروش رسیده بود که این رقم در حال حاضر به 5 میلیون و ۷۵۰ هزار رسیده است و به امید خدا در پایان سال به 11 میلیون سیم‌کارت خواهد رسید. همچنین رایتل در اسفند ماه سال ۹۲ یک میلیون مشترک فعال داشت اما در حال حاضر تعداد مشترکان فعال این اپراتور از مرز سه میلیون و نهصد‌هزار مشترک گذشته و تا پایان سال به هفت میلیون و پانصد هزار نفر
خواهد رسید. به گفته صدری، ترافیک ماهانه مصرفی این اپراتور در شهریورماه سال ۹۲ در حدود ۳۰۰ ترابایت بود و در حال حاضر ترافیک مصرفی ماهانه به یک میلیون و پانصد هزار ترابایت رسیده که نشانگر رشد ۵۰۰ درصدی در استفاده از ترافیک است.

منبع:روزنامه دنیای اقتصاد