خدماتی کردن خط اختصاصی

خدماتی کردن خط اختصاصی :با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مشترکان همراه اول دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود نموده اند، قابلیت ارسال پیامک به صورت عادی به این دسته از افراد امکان پذیر نمی باشد.

این تعداد مشترکان بعضا از ۳۰-۷۰ درصد کل مشترکان همراه اول را شامل می گردد که حجم قابل توجهی می باشد. لذا بسیاری از شرکت ها ، نهاد ها و ارگان هایی که پیامک های غیر تبلیغاتی (خدماتی ) ارسال می نمایند و نیاز به اطلاع رسانی به همه افراد را دارند نیاز با این وجود دچار مشکل گردیده اند.

لذا با توجه به شرایط فوق تمهیداتی اندیشیده شده که این دسته از کاربران که پیامک های غیر تبلیغاتی ارسال می نمایند بتوانند خط اختصاصی خود را بدون دریافت هیچ هزینه ای خدماتی نمایند. تا بتوانند به افرادی که قابلیت دریافت پیامک تبلیغاتی ندارند پیامک ارسال نمایند.

این خطوط همانند خطوط عادی هستند با این تفاوت که شما باید فقط از آن ها جهت اطلاع رسانی  به مخاطبان خود استفاده نمایید.

 

شرایط مورد نیاز برای فعال سازی خط خدماتی

 • ابتدا باید خط اختصاصی داشته باشید. جهت فعال سازی خط اختصاصی می توانید از داخل سامانه بخش ارسال تیکت پشتیبانی درخواست فعال سازی خط اختصاصی نمایید.
 • خط خدماتی فقط برای شرکت ها، فروشگاه ها، سازمان ها، ارگان های دولتی و ادارات فعال می گردد.
 • متقاضی فعالی سازی خط خدماتی جهت احراز هویت باید کد اقتصادی داشته باشد.

 

فرم های خطوط خدماتی و نحوه تکمیل آن ها

برای تبدیل یک خط اختصاصی معمولی به خط خدماتی بر ارسال نوع پیش شماره مراحل زیر انجام می پذیرد:

 

خدماتی سازی خطوط با سرشماره ۵۰۰۰

 1. دو فرم تعهدنامه را که به فرمت ورد هستند بر روی سربرگ شرکت یا سازمان مربوطه خود قرار داده و تکمیل بفرمائید. فرم ها دارای شماره و تاریخ و دارای مهر و امضا و اثرانگشت باشند.
 2. لطفا در فایل اکسل مربوطه  مشخصات خط اختصاصی ومضمون متن پیام ارسالی را به همراه دیتابیس شماره های خود ارسال بفرمائید.
 3. چنانچه ارگان دولتی می باشید علاوه براین فرم ها ، باید یک نامه جداگانه بر روی سربرگ ارگان مربوطه ، خطاب به اپراتور۵۰۰۰تنظیم نمائید با مضمون اینکه به شرایط خدماتی شدن خط کاملا واقف بوده و مسئولیت کلیه موارد ارسالی از خطوط اعم از حقوقی و حقیقی را به عهده می گیرید.
 4. شماره های تمامی گیرندگان پیامک را در یک فایل اکسل قرار داده و همراه مدارک ارسال نمایید. امکان به روزرسانی شماره های دریافت کننده پس از خدماتی شدن خط نیز وجود دارد.

 دانلود فرم تعهد نامه اپراتور ۵۰۰۰

دانلود فایل اکسل اپراتور ۵۰۰۰

 

خدماتی سازی خطوط با سرشماره ۱۰۰۰

 • فرم تعهدنامه زیر را بر روی سربرگ ارگان یا شرکت مربوطه خود قرار داده و تکمیل بفرمائید. فرم دارای شماره و تاریخ و دارای مهر و امضا و اثرانگشت  باشند.
 • .علاوه بر این نیاز به شماره های دریافت کنندگان میباشد که در یک فایل اکسل قرار داده و همراه مدارک ارسال نمایید. امکان به روزرسانی شماره های دریافت کننده پس از خدماتی شدن خط نیز وجود دارد.

   

  ارسال مدارک

  تعهدنامه و لیست مشترکین هر شماره را در یک پوشه با نام معادل آن شماره قرار داده و کلیه پوشه ها را همراه با فایل اکسل مشخصات خطوط در قالب یک فایل zip با نام شرکت و تاریخ روز ارسال به آدرس ایمیل info@smsazin.com ارسال نمایید.

حجم فایل تعهدنامه کم باشد.(کمتر از ۴۰۰ کیلو بایت)

بعد از ارسال تعهدنامه توسط ما به اپراتور در صورت موافقت معمولا ۱۰ روز بعد خط پیامکی تبلیغاتی به خدماتی تبدیل می گردد و شما می توانید با این خطوط به همه اشخاص پیامک ارسال نمایید.

 

شرایط استفاده از خطوط خدماتی

 • محتوای پیامک باید مطابق خدمات تعیین شده در فرم تعهد نامه باشد.
 • دریافت کنند ها باید از دریافت پیامک کاملا رضایت داشته باشند و در صورت شکایت خط از حالت خدماتی خارج شده و ممکن است شامل جریمه از سمت مخابرات شود.
 • در صورتی که شرکت یا سازمانی بیش از سه بار به تعهدات خود عمل نکرده و اقدام به ارسال پیامک انبوه نماید، کلیه رنج شماره‌های آن شرکت از لیست سفید حذف خواهد شد.
 • در خصوص صندوق‌های قرض‌الحسنه ، شرکت‌های بورس و … ارايه‌ی مجوز از بانک مرکزی الزامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های شرکت تماس حاصل فرمائید.

   سامانه پیام کوتاه آذین

  تلفن تماس: ۰۱۱۴۴۲۳۴۶۶۵