بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی

در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق پنل اس ام اس بپردازیم. یکی از سوالاتی که اکثر مشتریان از ما می پرسند این است که بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی چه زمانی است؟
مزیت پیامک تبلیغاتی نسبت به سایر روش ها این است که مخاطب شما هر لحظه که بخواهد میتواند به پیامک ارسال شده از سوی شما دسترسی داشته باشد. ولی اینکه پیام شما چه زمانی به دست مخاطب می رسد هم بسیار مهم است.
ارسال پیامک در زمان مناسب می تواند به افزایش نرخ بهره وری و افزایش فروش شما منجر شود.

برای هر کسب و کاری زمان ارسال مناسب متفاوت می باشد. مسلما بهترین زمان ارسال پیامک برای رستوران و فست فود با یک فروشگاه لوازم خانگی و یا سوپرمارکت متفاوت است.
به همین دلیل بهینه سازی زمان ارسال پیامک انبوه برای هر شغلی یک جزء حیاتی است که باید به درستی آن را بدست آورید. اگر این زمان به درستی انتخاب شود از مزایای اس ام اس لذت خواهید برد و اگر زمان بدی را انتخاب کنید احتمالا مشتریان خود را از دست می دهید.

 

ساعت ارسال پیامک تبلیغاتی

با توجه به نظرسنجی های انجام شده بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۳ و بعد از ظهر از ساعت ۱۷ تا ساعت ۲۰ می باشد. ممکن است با ارسال در خارج از ساعات اداری زمان خلوت تری برای شخص باشد. در نظر داشته باشید هیچ کسی دوست ندارد در ساعت استراحت خود با صدای پیامک شما از خواب بیدار شود! پس در تعیین زمان درست ارسال دقت کنید.

 

مخاطب شما چه کسی است؟

برای انتخاب بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی و انبوه باید در نظر داشته باشید که کسب و کار شما در تعیین زمان ارسال بسیار مهم است.
برای مثال برای ارسال پیامک برای رستوران باید نزدیک به ظهر و حدود ساعت ۱۲ انجام شود تا بازدهی مناسب تری داشته باشید. همچنین آخر هفته ها زمان مناسب تری برای تبلیغ برای رستوران و فست فود می باشد زیرا مراجعه در این زمان ها بیشتر است. البته می توان برای وسط هفته ها هم تخفیف خوبی در نظر گرفت و از طریق پیامک اطلاع رسانی کرد.

 

در انتخاب زمان درست، دقت کنید!

ارسال پیامک معمولا در روزهای شنبه تا سه شنبه انجام میشود. البته توصیه می شود با توجه به شرایط روانی حاکم بر جامعه شنبه صبح به هیچ عنوان پیامک ارسال نکنید. با توجه به اینکه اکثر افراد دل خوشی از صبح شنبه ندارند ارسال پیامک در این بازه زمانی ممکن است تاثیر منفی در ذهن مخاطب ایجاد کند. پس سعی کنید ارسال ها را برای وسط هفته تنظیم کنید.
این که گوشی فرد همیشه روشن است دلیل خوبی برای ارسال پیامک در آن زمان نیست.
ارسال پیامک در ساعات استراحت تاثیر معکوس خواهد داشت و حتی می تواند به اعتبار شما لطمه وارد کند. زیرا به نوعی تجاوز به حریم خصوصی افراد می باشد.

 

متفاوت عمل کنید

ممکن است برای ارسال پیامک برای یک فروش ویژه در ایام تعطیل نیاز به ارسال پیامک داشته باشید ولی سعی کنید این پیام را در ساعت های ویژه ای ارسال کنید تا بازدهی بهتری داشته باشید. برای مثال به جای اینکه ساعت ۱۰ صبح پیام ارسال کنید ساعت ۱۰:۴۳ دقیقه را برای شما بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی می باشد.

 

از ارسال زمان دار استفاده نمایید

وقتی زمان مناسب برای ارسال برای کسب و کار خود را انتخاب کردید میتوانید از بخش ارسال زمان دار  ( همان ارسال زمانبندی شده )روز و ساعت دقیق ارسال پیامک تبلیغاتی را از قبل تنظیم نمایید تا پیامک شما به صورت خودکار در زمان انتخابی شما ارسال گردد.