ارسال پیامک تبلیغاتی چگونه میتواند در افزایش فروش و جذب مشتری تاثیرگذار باشد؟

ارسال پیامک تبلیغاتی شیوه ای منسوخ یا تاثیر گذار در افزایش فروش یک کسب و کار است؟ این سوالیست که در ذهن همه مشتریان تبلیغات به روش پیامکی را به خودش مشغول کرده است. بدیهی است که صاحبین کسب و کار تمایل دارند تاثیرگذارترین روش تبلیغاتی را برای معرفی کسب و کارشان و متعاقبا افزایش فروش انتخاب کنند .لذا این سوال کاملا طبیعی و منطقی است.

ارسال پیامک تبلیغاتی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی دیجیتال است که در کشور ما هم جایگاه مناسب و قابل قبولی داشته است. اما این قدمت گاها سوالی را در ذهن مشتری پدید می آورد که آیا امکان دارد ارسال پیامک تبلیغاتی خیلی تاثیرگذار نباشد؟

قبل از بیان هر چیزی باید بگوییم که قدمت به معنای ناکارآمد بودن، منسوخ شدن و یا عدم تاثیرگذاری نیست. در پی افزایش تکنولوژی و استفاده از گوشی های هوشمند تلفن همراه روش های تبلیغاتی بسیاری پا به عرصه وجود نهادند، به نوعی که قلمروی فرمان روایی ارسال پیامک تبلیغاتی را تحت تاثیر قرارداده و حضور آن را کمرنگ کردند. از این پس مشتریانی که به دنبال روش های تبلیغاتی دیجیتالی بودند توانستند تبلیغات خود را به شیوه های متنوع به سمع و نظر مخاطبینشان ارسال کنند. اما این کم توجهی ذره ای از تاثیرگذاری ارسال تبلیغات پیامکی کم نکرد و تنها تعداد مشتریانش را محدود ساخت. به هرحال هرگاه محدوده انتخاب افزایش یابد، درصد گزینش هر مورد به همان اندازه کاهش خواهد یافت.

 

ارسال پیامک تبلیغاتی چه قلق هایی دارد؟

 توصیه می کنم حتما مقاله بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی را نیز مطالعه بفرمایید.
 

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه در نگاه اول شاید فعالیتی بیهوده باشد که از نظر مخاطبین قابل پذیرش نیست. در صورتی که ابدا به این گونه نیست و عوامل متعددی در شکل گیری این ذهنیت تاثیرگذار هستند، اما هیچ کدام دلیل بر ناکارآمدی این روش تبلیغاتی نیست. برخی از افراد سیم کارت خود را در حالت عدم دریافت پیامک تبلیغاتی قرارد داده اند. این مورد هم خود دلایل متنوعی از قبیل عدم آگاهی افراد تبلیغ دهنده در نحوه ارائه تبلیغات دارد. در صورتی که ارسال پیامک تبلیغاتی، یکی از موثرترین روش‌های آگاه سازی مخاطبین و برقراری ارتباط تاثیرگذار با آنان میباشد. اما این تاثیرگذاری زمانی تحقق میابد که استراتژی تبلیغ گذاری را به خوبی بدانید و به شیوه ای صحیح از این روش تبلیغاتی استفاده کنید.

استراتژی تبلیغ گذاری در ارسال پیامک تبلیغاتی، نیازمند رعایت چند پارامتر ساده است. در صورتی که این پارامترها به خوبی رعایت گردد تبلیغ شما میتواند بیشترین میزان بهره وری را از آن خود کند. در ادامه این مقاله به بیان پارامترهای مهم تاثیرگذاری در ارسال پیامک تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

 

افزایش تاثیرگذاری در  روش های ارسال پیامک تبلیغاتی

 

بر این اساس، جهت ارائه تاثیر گذارترین روش ارسال تبلیغات پیامکی لازم است که به موارد زیر اشراف کامل داشته باشید و سعی کنید بهترین بازخورد را دریافت کنید. 

 

۱- بانک شماره تماس مناسب با مخاطبین خود را تهیه کنید. در واقع توجه داشته باشید که مخاطبین شما دقیقا چه افرادی هستند؟ بانوان؟ آقایان؟ جوانان و … شناخت دقیق مشتریان هدف میتواند بر انتخاب بانک شماره مناسب تاثیرگذار باشد. هنگامی که مشتری هدف پیامک تبلیغاتی را دریافت میکند، نه تنها از دریافت پیامک تبلیغاتی دلگیر نمیشود بلکه از اینکه پیشنهادی مطابق نیاز خود دریافت کرده است بسیار خوشنود خواهد شد. شاید بارها اتفاق افتاده باشد که اقای پیامکی با موضوع کاشت ناخن دریافت کرده باشد. خانمی پیامکی با موضوع کاشت موی سر دریافت کند و … همه اینها مثالی از عدم انتخاب صحیح بانک شماره ارسال پیامک تبلیغاتی میباشد.

۲- پیامی جذاب تهیه و تنظیم کنید. پیام انتخاب شده باید نهایتا ۷۰ کارکتر فارسی باشد. توجه کنید که شما باید در ۷۰ کارکتر پیامی دقیق ، شفاف و تاثیرگذار را به مخاطبینتان برسانید. مخاطب با خواندن این ۷۰ کاراکتر باید دقیقا متوجه منظور شما شود. در صورتی که موفق نشوید پیام دقیق خود را به او برسانید شانس تاثیرگذاری  را از دست داده اید. مخاطبین از دریافت پیام های نامفهوم، گنگ و معمایی متنفر هستند. در اینصورت پیام هایی از این دست را نه تنها مفید تصور نمیکنند، بلکه آن را اسپم میخوانند.

پیام های از این قبیل :

  • شما برنده شدید، با شماره xxxxx تماس بگیرید.
  • همین الان شماره ۳ را وارد کن.

۳- سعی کنید مخاطب را با ارسال پیامک تبلیغاتی به پایگاه های خود جذب کنید. هم اکنون همه کسب و کارها پایگاه های مجازی بیشماری دارند که میتوانند معرفی بیشتری از خدمات خود به مشتریان هدفشان ارائه دهند. لذا سعی کنید که در پیام تبلیغاتی خود مشتریان را مجاب به رجوع به این پایگاه ها کنید. به عنوان مثال لینک وبسایت یا کانال تلگرامتان را در انتهای پیامک قرار دهید و از آن ها بخواهید که جهت دریافت اطلاعات بیشتر به این آدرس ها رجوع کنند. در این صورت مخاطب وقت بیشتری را برای آشنایی با برند شما خواهد گذاشت  و چه بسا این وقت منجر به خرید هم گردد.

۴- ارسال تبلیغات پیامکی را به ارایه آفرها اختصاص دهید. مردم همیشه از آفرهای ویژه استقبال میکنند. سعی کنید پیام تبلیغاتی خود را به گونه ای تنظیم کنید که نوید دهنده یک آفر خاص ویژه مشتریانتان باشد. عموم مردم با دریافت یک آفر ویژه به وجد می آیند و جهت آگاهی از این آفر ویژه حاضرند زمان طولانی تری را صرف کنند.

پیام هایی از این قبیل:

  • حراج بزرگ x تنها تا تاریخ فلا، همه اجناس زیر ۳۰۰۰۰ تومان.
  • تنها ۵ روز فرصت دارید تا محصولات x را با ۷۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

۵- با مخاطبینتان روراست باشید، شاید بارها پیش آمده باشد که پیامک هایی با این محتوا دریافت کنید:

  • شما برنده سفر ۵ روزه به اروپا شده اید. با شماره x تماس بگیرید.
  • به شما تبریک میگوییمف هم اکنون n مقدار شارژ در فلان جا دارید و …

و یعد از تماس با آدرس ها یا شماره های اعلام شده متوجه میشوید که همه قضیه یک کلک تبلیغاتی به منظور ایجاد تماس مخاطب بوده است. در این مواقع چه حسی به شما دست میدهد؟ از اینکه باریچه بوده اید خوشحال میشوید ؟ متاسفانه عدم صداقت در تبلیغات همیشه تاثیر منفی خود را بر مخاطب میگذار. لذا سعی کنید در ارسال پیامک تبلیغاتی صادق باشید و مشتری را به هر روشی به کانال و پایگاه خود جذب نکنید.

همانطور که میبینید ارسال پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار، خیلی هم سخت نیست و تنها با کمی تامل، خلاقیت و هوشمندی میتواند تاثیرگذار باشد.

نادیا گشتی

نادیا گشتی

پیشنهاد می کنیم این مقالات راه هم بخوانید

۱ دیدگاه

  1. ناباروري گفت:

    سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *