تبلیغات پیامکی خودرا با رعایت چند نکته مهم قدرت بخشید

تبلیغات پیامکی یک روش اطلاع رسانیست که به واسطه آن محصول یا خدماتی به مخاطب هدف معرفی میگردد. هدف از ارسال پیامک تبلیغاتی افزایش فروش و همچنین برندسازی محصول یا خدمت نامبرده است. آنچه که در بهبود تاثیرگذاری این روش تبلیغاتی اهمیت بسیاری دارد این است که شما از جمله ای مناسب با روحیه و ویژگی مخاطبینتان استفاده کنید. استفاده از جمله صحیح منجر به ایجاد ارتباطی نزدیک و اثرگذار با مشتریان خواهد شد. با این حال انتخاب جمله مناسب خیلی هم کار ساده ای نیست و نیازمند رعایت نکاتی است که اجرای آن نیازمند دانش پییشین است. در این مقاله به بررسی چند نکته مهم برای بهبود تاثیر تبلیغات پیامکی خواهیم پرداخت.

بر ذهن مشتریان عمومی تبلیغات پیامکی خود تاثیربگذارید

جملاتی که مینویسید به منظور برقراری ارتباط نزدیک با مخاطبین شما در نظر گرفته شده است. لذا اهمیت دارد که دقیقا جملاتی را انتخاب کنید که با توجه به نیاز آن ها به کار گرفته شده باشد. اما مخاطبین شما نیاز به چه دارند؟ پاسخ به این سوال نیازمند شناخت دقیق مخاطبین است. در واقع  پیش از نگارش متن تبلیغات پیامکی باید مخاطبین خود را بشناسید و آگاه باشید از اینکه پیام را برای چه کسی میخواهید ارسال کنید.

نگارش هر جمله یا متن موجود در پیامک تبلیغاتی باید با هدف قراردادن نیاز مخطابینی از طیف خاص با ویژگی های منحصر به فرد انتخاب شود. لذا ابتدا مخاطبین خود را بشناسید، بانک اطلاعاتی صحیح را انتخاب کنید و در نهایت جملاتی واضح، روشن و تاثیرگذار ویژه آن ها نگارش کنید.

به تعداد کاراکترها فکر کنید

توجه داشته باشید که هرچقدر جمله نگارش شده کوتاه تر باشد توسط افراد بیشتری خوانده میشود، لذا متون کوتاهی را انتخاب کنید که با در نظر گرفتن کمترین حاشیه به سراغ اصل مطلب رفته باشد.

نکته مهم دیگر مرتبط به تعداد کاراکترها، عدم تجاوز از ۱۴۰ کاراکتر است. بسیاری از گوشی های تلفن همراه متن های ارسالی بالای ۱۴۰ کارکتر را دریافت نمیکنند. اگر تمایل دارید که تبلیغات پیامکی شما به دست افراد بیشتری برسد، سعی نمایید تا تعداد مجاز را نادیده گرفته نشود.

در مشتریان خود احساس ضرورت ایجاد کنید

یک اصل برای فروش خدمت یا محصولی نیاز به ضرورت در مشتری است. تا زمانی که مشتری احساس نیاز به چیزی نداشته باشد در پی تهیه آن بر نمی آید. در تبلیغات پیامکی ایجاب میکند که در قالب کلمات و  جملات کوتاه این نیاز ایجاد گردد. مخاطب باید با خواندن کلمات احساس فوریت جهت دستیابی به محصول را پیدا کند. به منظور اینکه بدانید مشتریانتان برای رفع کدام نیاز خود به سمت شما می آیند میتوانید شناخت از مشتریان را کامل و دقیق به دست بیاورید.

نمونه تبلیغات پیامکی مشابه را ببینید

در امر تبلیغات بسیار مهم است که بدانید رقبای شما چه کرده اند. رعابت اصل رقابت یکی از نکات مهم جهت طی فرآیند موفق تبلیغات است. بدین منظور تبلیغات پیامکی مشابه را مشهده کنی و سعی کنید گلچینی از بهترین ها تهیه کنید. جملات خوب را بردارید و ضعیف را حذف کنید. دقت کنید که برندهای موفق چگونه با مخاطبین سخن میگویند و از چه کلمات تاثیرگذاری استفاده کرده اند. این جملات میتواند الهام بخش نگارش جمله انحصاری و موفق شما باشد.حال که جملات خوب را شناختید از قوه تخیل خود استفاده کنید. سعی کنید با استفاده از خلاقیت پیامی متمایز طراحی و ارسال کنید.
ببینید برای مخاطبان شما چه ویژگی مهم است وسعی کنید فقط مهمترین آن را به عنوان ویژگی کالا یا خدمات مورد تبلیغ ذکر کنید.

نادیا گشتی

نادیا گشتی

پیشنهاد می کنیم این مقالات راه هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید