۹ مزیت پیامک تبلیغاتی نسبت به سایر روش ها

پبامک تبلیغاتی بهتر است یا سایر روش ها؟ در این مقاله قصد داریم شما را با مزیت پیامک تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی آشنا نماییم.

سرعت ارسال بالا پیامک تبلیغاتی

ارسال پیامک تبلیغاتی از سامانه پیامکی نسبت به سایر روش های سنتی تبلیغات بسیار سریع تر می باشد.

به عنوان مثال برای چاپ یک تراکت به فرض آماده بودن طرح، حداقل چاپ آن سه روز زمان می برد. اگر توزیع آن هم اگر به بهترین وجه ممکن توزیع شود حداقل چند روزی طول می کشد. ولی ارسال پیامک بعد از انتخاب یک متن خوب چند ثانیه به طول می انجامد. در عین حال شما می توانید پیامک را به شیوه های مختلف برای مشتریان و مخاطبان خود ارسال کنید و میزان بازدهی و تاثیر هر متن را بسنجید.

ارسال سریع پیامک

 

بازخورد سریع از مخاطبان

به صورت میانگین حدود ۱۵ ثانیه طول می کشد تا پیامک به دست مخاطبان برسد.با توجه به آمار های بدست آمده بیش از ۹۸% پیامک ها باز می شوند و بیش از ۸۰ درصد آن ها در کمتر از ۵ دقیقه اول مشاهده می شوند. 
یکی از کاربرد های این روش ارسال موجودی جدید اجناس برای مشتریان می باشد که باعث می شود فروش شما در همان روز اول چند برابر شود.یا در نظر بگیرید یک فروشگاه تخفیف خود را از طریق پیامک به اطلاع مشتریان و یا جامعه هدف می رساند. با این کار، مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن خودشان را برای خرید به فروشگاه می رسانند.

نرخ تبدیل بسیار بالا

نرخ تبدیل یا همان Conversion Rate به معنی تبدیل مخاطبان به مشتری های بالقوه می باشد.
بالا بودن این درصد به معنی فروش بیشتر می باشد و باعث کاهش هزینه های تبلیغاتی می شود.

با توجه به اینکه قبلا هم گفته شد بیش از ۹۸% افراد پیامک های دریافت شده را می خوانند و تقریبا اکثر افراد جامعه یک تلفن همراه دارند. بنابراین اگر یک پیامک تبلیغاتی هوشمندانه به جامعه هدف ارسال شود با بالاترین بازدهی ممکن روبرو خواهد شد.

این نکته را در نظر داشته باشید باید جامعه هدف به درستی شناسایی شود. مثلا شخصی برای خرید کالایی مراجعه می کند، با گرفتن شماره همراه مراجعه کننده و ارسال پیامک های اطلاع رسانی از موجودی کالاهای جدید می توانید میزان فروش را بالاتر ببرید.
مشتری از توجه شما به نیازهایش استقبال خواهد کرد.

افزایش نرخ تبدیل با پیامک تبلیغاتی

حفظ محیط زیست

در مقایسه با چاپ تراکت و تبلیغات بیلبوردی که علاوه بر استفاده از مواد اولیه ای همچون چوب و منابع طبیعی ، مواد شیمیایی به کار رفته در آن ها باعث آسیب به محیط زیست می شوند. پیامک تبلیغاتی از طریق سرور ها و ارسال مستقیم به گوشی انجام میشوند و تقریبا هیچ گونه آلودگی زیست محیطی و تخریب محیط زیست ندارند. بنابراین اگر به حفظ محیط زیست اهمیت می دهید اس ام اس تبلیغاتی بهترین روش برای شما می باشد.

ارسال مستقیم به جامعه هدف

با توجه به اینکه گوشی های هوشمند جزئی از زندگی امروزی شده اند و به نوعی موبایل همیشه همراه ماست و هیچ گاه از ما جدا نمی شود. بدین ترتیب به صورت مستقیم میتوان پیامک های تبلیغاتی را به اشخاص مورد نظر بدون هیچ واسطه ای ارسال کرد.

البته تعیین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی یکی از مهمترین مقوله ها در بخش “پیامک تبلیغاتی موثر” می باشد.
در انتخاب زمان درست دقت کنید.

امکان بررسی دقیق وضعیت ارسال پیامک

پنل اس ام اس این امکان را به شما می دهد که به صورت دقیق وضعیت پیامک های ارسال شده، اعم از رسیده به گوشی و یا نرسیده به گوشی مخاطبان را بررسی نمایید. تا از کیفیت ارسال های پیامک خود کاملا مطمین شوید.

انتقال مستقیم ترافیک به سایت و یا شبکه های اجتماعی

با توجه به اینکه بیش از ۷۰% مخاطبان از تلفن همراه برای دسترسی به سایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده میکنند.

یک راه حل هوشمندانه برای دسترسی مخاطبان به سایت و یا شبکه های اجتماعی شما قراردادن لینک آن ها در پیامک تبلیغاتی می باشد.

البته سعی کنید با استفاده از کوتاه کننده های لینک متن پیامک تبلیغاتی خود را زیبا تر و کوتاه تر نمایید.

ارسال پیامک به صورت کاملا شخصی سازی شده

یکی از ویژگی های بی نظیر پیامک تبلیغاتی استفاده از پیامک های شخصی سازی شده است. با توجه به حجم زیاد پیامک های دریافتی افراد، شما می توانید از ویژگی ارسال با نام مشتری استفاده کنید که تاثیر پیامک تبلیغاتی را چندین برابر می کند. می توانید در نظر بگیرید یک شرکت بیمه برای مشتریان خود آفر های جداگانه ای در نظر می گیرد با این روش به راحتی برای همه مخاطبان پیامک های کاملا شخصی سازی شده ارسال می کند و بازدهی را چندین برابر افزایش می دهد.
با امکان استفاده از بخش کلمات کلیدی سامانه پیامکی آذین به راحتی می توانید از این امکان استفاده نمایید.

اقتصادی و مقرون به صرفه بودن اس ام اس تبلیغاتی

مهمترین ویژگی یک کمپین تبلیغاتی موفق اقتصادی بودن آن است. تعرفه پیامک تبلیغاتی با وجود نرخ بازدهی بالای آن بسیار پایین تر از سایر روش های تبلیغاتی می باشد. پس اگر زمان و هزینه بالایی برای استفاده از سایر روش های تبلیغاتی را ندارید می توان گفت پیامک تبلیغاتی به تنهایی برای شما کارساز خواهد بود.