۵ نکته برای ارسال موفق از سامانه پیامک تبلیغاتی

ارسال موفق ازسامانه پیامک تبلیغاتی

 

سامانه پیامک تبلیغاتی در سال ۱۳۹۷، یکی از قوی ترین ابزارها برای بازاریاب ها می باشد. با آماری مانند نرخ باز کردن ۹۸٪ و نرخ کلیک ۳۶٪، به راحتی می توانید به دلیل آن پی ببرید.
البته این نتایج، به تنهایی اتفاق نمی افتند. یک علم و استراتژی در مورد سامانه پیامک تبلیغاتی وجود دارد. خوشبختانه، ما اینجا هستیم تا بهترین اسرار را برای راه اندازی کمپین تان، با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه به ۵ نکته ضروری برای ارسال پیامک تبلیغاتی موفق می پردازیم.

 

۱- زمان درست و مناسب را انتخاب کنید

بهترین زمان ارسال از سامانه پیامک تبلیغاتی برای هر صنعت متفاوت است. با این حال، تحقیقات نشان داده است که برخی از زمان ها در روز برای پیام های تبلیغاتی، موثر تر از دیگر زمان ها هستند. ارسال بین ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ صبح، یا بین ۲:۳۰ و ۳:۳۰ بعد از ظهر، می تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. پیام صبحگاهی، راهی عالی برای جلو افتادن از رقبا است، اما باید از ارسال پیام در صبح خیلی زود، اجتناب کنید.
یک تاکتیک هوشمندانه، ارسال در یک زمان «غیر معمول» مانند ۱۰:۴۳ صبح است. برخلاف ارسال در یک ساعت معین و درست، ارسال در زمان های غیر معمول، معمولا بازدهی بهتری برای شما به همراه دارد.
برای راهنمایی های بیشتر برای زمانبندی ارسال پیامک تبلیغاتی خود، بخش «بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی» را بخوانید.

 

۲- صریح و صادق باشید

هنگامی که یک مشتری را برای دریافت پیامک تبلیغاتی کسب و کار خود انتخاب می کنید، مهم است که به آنها بگوئید چه چیزهایی را می خواهید ارسال کنید. اگر می خواهید پیامک تبلیغاتی درباره فروش، تخفیف و محصولات جدید ارسال کنید، آن را به وضوح مشخص کنید. این کار تضمین می کند که پیام های متنی شما به افرادی که می خواهند آنها را بشنوند، ارسال می شود. همچنین این کار باعث می شود تا بازگشت سرمایه بیشتری داشته باشید و ارتباط مثبت با مشتریان خود را توسعه دهید، نه اینکه به عنوان مزاحم دیده شوید. برای انجام بهترین عمل، به یاد داشته باشید که همیشه یک روش رد کردن را برای همه پیامک های تبلیغاتی سامانه پیامک خود ، در نظر بگیرید.

 

۳- ساختار مشخصی داشته باشید

پیامک های تبلیغاتی به ۷۰ کاراکتر محدود می شوند، بنابراین مهم است که متن آنها واضح و دقیق باشند. تغییراتی در ساختار استاندارد سامانه پیامک وجود دارد، اما موارد زیر چیزهایی هستند که باید بیش از همه پیگیری شوند:

 

 ۱-شماره فرستنده: برای یک ارسال خوب ابتدا باید دقت شود اولین چیزی که مخاطب می بیند شماره شماست پس سعی کنید یک خط اختصاصی رند و زیبا انتخاب کنید.

خرید خط اختصاصی

۲- نام مشتری : با قرار دادن نام مشتری در ابتدای پیام، یک رابطه شخصی ایجاد کنید. این فرایند را می توانید به آسانی با استفاده از فیلد های سفارشی سازی در سامانه پیامک تبلیغاتی و از بخش ارسال با کلمات کلیدی، انجام دهید.

۳-پیشنهاد : جزئیاتی در مورد فروش، کوپن، محصول جدید و غیره را در پیام بگنجانید. از زبانی استفاده کنید که مشتری با دیدن معامله تان، احساس ارزشمند بودن و هیجان کند.

۴-توصیف کننده: هر پیشنهادی را که ارائه می دهید در این بخش بگنجانید.

۵- دستورالعمل : به مشتری بگویید چگونه میتواند از پیشنهاد شما استفاده کند. سعی کنید تا آنجا که می توانید این فرآیند را ساده کنید.


۶-انقضا : اگر برای پیشنهادتان، تاریخ انقضا یا تاریخ اتمام نگذارید، از نظر مشتریان آن پیشنهاد، خاص به نظر نمی رسد. برای ایجاد حس ضرورت، یک تاریخ انقضا ایجاد کنید.

۷- لغو ارسال: با توجه به مشتری مداری و جلوگیری از هرگونه مزاحمت یک راه حل برای لغو ارسال پیامک های تبلیغاتی بعدی برای مخاطب قراردهید.

 

۴- لینک به سایت یا شبکه های اجتماعی

همانطور که قبلا ذکر شد، ارسال از سامانه پیامک تبلیغاتی دارای نرخ فوق العاده بازشدن هستند. این باعث می شود که پیامک تبلیغاتی یک پلت فرم عالی برای تقویت کانال های دیگر باشد. شما می توانید با اضافه کردن یک لینک در متن خود، ترافیک را به وب سایت خود، صفحه رسانه های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام و…) هدایت کنید. برای اطمینان از این که پیام تان در محدوده یک یا دو صفحه باقی می ماند، از کوتاه کننده های لینک (URL shortener) برای مختصر کردن آن، استفاده کنید.
یک سایت خوب برای کوتاه کردن لینک سایت بیتلی به آدرس https://bitly.com می باشد.
بسیاری از کسب و کارها برای رسیدن به نرخ مناسب بازکردن ایمیل، تلاش می کنند. ارسال یادآوری پیامکی که مشتریان را تشویق می کند تا «ایمیل خود را چک کنند»، می تواند تاثیر مثبتی روی نرخ باز کردن ایمیل داشته باشد.

 

۵- برنامه ریزی و تکرار

برای ارسال از سامانه پیامک تبلیغاتی در زمان مورد نظر، نیازی به حضور در دفتر ندارد. با استفاده از یک سامانه پیامکی شما می توانید تمام پیام های خود را از قبل، برنامه ریزی کنید. این کار به خصوص هنگام کار در محدوده های مختلف زمانی و یا برای بازاریابان با جدول زمانی پر مشغله، بسیار مفید است.
اگر شما حجم زیادی پیامک تبلیغاتی ارسال می کنید، ارزش این را دارد که مرحله به مرحله این کار را انجام دهید. پیام های خود را در دسته های کوچکتر ارسال کنید تا اطمینان حاصل کنید که سیستم شما با سربار درخواست های شما، مواجه نمی شود. با سامانه پیامکی آذین می توانید با استفاده از ارسال زمان بندی شده و مشخص کردن تعداد گیرنده ارسال های خود را به درستی مدیریت کنید.

 

سخن آخر

ارسال از سامانه پیامک تبلیغاتی می تواند مشارکت و بازده قابل توجهی برای کسب و کار شما کسب کند. با این حال، برای به حداکثر رساندن این پتانسیل ضروری است که با استفاده از تکنیک های درست بازاریابی از تمامی ظرفیت های عالی پیامک انبوه و تبلیغاتی استفاده نمایید. با استفاده از سامانه پیامک تبلیغاتی ما، شما می توانید کمپین پیامک خود را به راحتی اجرا کنید.

اس ام اس آذین

اس ام اس آذین

سامانه پیامکی آذین از سال ۱۳۸۸ کار خود را با هدف افزایش بهره وری تبلیغات و بهبود فضای کسب و کار ها از طریق فضای مجازی آغاز نمود. این مجموعه با تلاش پرسنل خود در این ۹ سال مفتخر به کسب اعتماد و رضایت بیش از ۳۰٫۰۰۰ کاربر گردیده است. تاکنون بیش از ۵۰ میلیون ارسال پیامک تبلیغاتی موفق از پنل اس ام اس آذین ارسال شده است. لطفا ما را با نظرات خود یاری بفرمایید.