کاربرد پنل اس ام اس برای آژانس های تبلیغاتی

اس ام اس در یک آژانس تبلیغاتی، یکی از ابزارهای مهم و کارآمد است. در واقع هر آژانس تبلیغاتی با استفاده از پنل اس ام اس امکان ارسال پیامک های تبلیغاتی متعددی برای مشتریان خود را خواهد داشت. منظور از مشتریان صرفا مشتریان یک آژانس نیست. در واقع یک آژانس تبلیغاتی مجری اجرای تبلیغات برای برندهای متعدد است و هر برند دارای مشتریان مخصوص به خود است.قطعا هر دسته از این مشتریان نیازمند دریافت اطلاعات پیامکی هستند که این امر میتواند توسط پنل اس ام اس انجام شود. در این مقاله سعی داریم مقداری عمیق تر به کاربرد پنل اس ام اس در یک آژانس تبلیغاتی بپردازیم.

اهمیت ارسال اس ام اس در دنیای تبلیغات

این روزها تکنولوژی نقشی خیره کننده در زندگی ما ایفا میکند. مخصوصا که شاهد آن هستیم که افراد به راحتی با استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند خویش انتخاب های روزانه جهت خرید و دریافت خدمات را انجام میدهند. امروزه تبلیغات در گوشی های تلفن همراه نقش مهمی در افزایش فروش یک برند ایفا میکند و آژانس های تبلیغاتی به خوبی بر این موضوع واقف هستند. هر عاملی که بتواند تداعی کننده هدف کمپین اجرایی یک آژانس تبلیغاتی باشد قطعا توسط آنها مورد ارزیابی و استفاده قرار میگیرد.

هم اکنون تبلیغات  استفاده از ابزارهای دیجیتالی تبلیغاتی کارآمد دیگر عضوی انکارناپذیر در هر برنامه تبلیغاتیست. آژانس های تبلیغاتی که خود آفریننده کمپین های مارکتینگ متعددی هستند ترجیح میدهند که مشتریان و مخاطبین هدف را به شیوه های گوناگون درگیر کمپین خود کنند. لذا هر ابزاری که در این زمینه بتواند مفید باشد قطعا در برنامه مارکتینگ آن آژانس تبلیغاتی جای دارد. اس ام اس یک ابزار مهم و انکار نشدنی در دیجیتال مارکتینگ است.

اس ام اس ها میتوانند با اهداف متعدد به فراخور کمپین های موجود در آژانس تبلیغاتی طراحی، نگارش و ارسال شوند. در واقع یک آژانس تبلیغاتی برای پیاده سازی یک کمپین پیامکی حرفه ای موظف است مراحل زیر را پشت سر بگذارد:

  •  تعیین  هدف کمپین
  • شناسایی جامعه هدف
  • تدوین کمپین تبلیغاتی
  • انتخاب بانک اطلاعاتی مورد نظر
  • نگارش متون تبلیغاتی (کپی راتینگ)
  • ارسال
  • دریافت بازخورد
  • تداوم

کمپین های پیامکی اگر به ترتیب موراد مطروحه اجرا گردد بالاترین میزن بازخورد و تاثیرگذاری را به همراه خواهد داشت.

پنل اس ام اس ابزاری برای برقراری ارتباط با باشگاه مشتریان 

اس ام اس ارزش بالایی در امر اطلاع رسانی و همچنین وفادار سازی مشتری دارد. در واقع مهم ترین ابزار اطلاع رسانی هر باشگاه مشتریانی اس ام اس است. لذا آژانس های دیجیتال مارکتینگ ترجیح میدهند که برای اداره باشگاه مشتریان هرکدام از مشتریان خود یک پنل اس ام اس اختصاصی تهیه کنند.

البته همیشه این نیاز وجود ندارد که برای مدیریت باشگاه مشتریان برندهای متعدد یک پنل اس ام اس جداگانه تهیه شود. همه چیز بستگی به حجم ارسال پیام آن برند و همچنین سبک فعالیت آژانس تبلیغاتی دارد. قطعا یک پنل هم میتواند عملیات ارسال پیامک تبلیغاتی را به خوبی انجام دهد. با این حال استفاده از شماره اختصاصی برای هر برند و همچنین تفکیک فعالیت ها از عوامل مهم بیزنسی یک آژانس تبلیغاتی میباشد.

نادیا گشتی

نادیا گشتی

پیشنهاد می کنیم این مقالات راه هم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *