ارسال پیامک با کلمات کلیدی

 

در این ارسال میتوانید یک پیام را با کلمات کلیدی متغیر مثل نام ، بدهکاری یا موارد دیگر به شماره های مرتبط با این کلمات کلیدی ارسال کنید.این ارسال  به شما کمک خواهد کرد که از یک تا بی نهایت پیام رابصورت متغیر ولی همزمان ارسال کنید.

قبل از استفاده از این بخش،حتما توضیحات  مربوط  به قسمت تعریف دفترچه تلفن را مطالعه بفرمایید.

روش انتخاب شماره ها

دو روش برای انتخاب شماره ها وجود دارد:ارسال از شماره های دفترچه تلفن،ارسال از فایل csv.

برای استفاده از روش اول روی آن کلیک کرده و دفترچه مورد نظر را انتخاب میکنیم.تعداد شماره های موجود در دفترچه و کلمات کلیدی آن در کادر گیرندگان پیامک نمایش داده میشود.

این کلمات کلیدی همان فیلدهایی است که هنگام ساخت دفترچه تلفن در قسمت ایجاد گروه ها  انتخاب کرده اید.برای مثال اگر بخواهید یکی از اعیاد را به مشتریان خود تبریک بگویید،برای نوشتن متن پیام به روش زیر عمل نمایید:

“با سلام
 سرکار خانم احمدی
سال نو بر شما و بر خانواده محترمتان مبارک”

در لیست کلمات کلیدی گزینه پیشوند را انتخاب کرده و روی اضافه کردن کلیک کنید.در این قسمت نام و نام خانوادگی را انتخاب و روی اضافه کن کلیک کنید.متن را تایپ نموده و باقی تنظیمات را مشابه قسمت های قبل انجام دهید و پیام را ا رسال نمایید.

در روش دوم یعنی ارسال از فایل csv باید یک فایل اکسل باز کنید.در سطر اول هر ستون عنوان آن را وارد نمایید.مثلا پیشوند،نام ،نام خانوادگی یا نمرات امتحانی.توجه کنید که شماره های تلفن همراه را در ستون A وارد نمایید.هر ستون را با توجه به سطر مربوط به آن کامل کنید.بعد از تکمیل تمامی سطرها و ستون ها مطابق توضیحات زیر تمامی مراحل را ذخیره نمایید.(همچنین میتوانید فیلم آموزشی مربوط به csvفارسی را از سایت دانلود کنید)

در صورتی که فایل اکسل شما  شامل حروف فارسی یا متن  فارسی باشد (مانند کلمات کلیدی،دفترچه تلفن یا پاسخگوی خودکار)از این روش استفاه کنید.برای csv کردن فایل اکسل از گزینه file،

Save as را میزنیم.مسیر فایل را تعیین کرده و در قسمت save as type فرمت

csv comma delimited راانتخاب نموده و ذخیره کنید.فایل اکسل csv شده را ببندید.

بر روی فایل csv که ساختید کلیک راست نموده و گزینه open with را بزنید و در کادر روبرو بر روی notepad  کلیک کنید.از قسمت file،save as را انتخاب کرده و فرمت  notepad را در قسمت  encodingبه  utf-8 تغییر دهید و ذخیره کنید.پس از بستن فایل notepad،فایل شما باید بصورت  csv  باقی بماند.اگر فرمت فایل شما به حالت متنی تغییر کرده مطابق توضیخات زیر عمل کنید:

در my computer در قسمت نوار منوها از منوی tools یا organize،گزینه folder option را انتخاب کنید.سپس در قسمت view در کادر advanced setting تیک گزینه hide extensions را بردارید و ok  کنید.تمام مراحل قبل را مجددا انجام دهید تا فایل شما بصورت csv درآید.

فایل ساخته شده را برای استفاده در بخش مورد نظر،بر روی پنلbrowse کنید.متن خود را در کادر مرربوطه وارد کرده و مطابق ارسال از دفترچه تلفن عمل کنید.

پیشوند را انتخاب کرده و روی اضافه کن کلیک میکنید،نام و نام خانوادگی را وارد کرده اضافه میکنید.

فیلم آموزشی

اس ام اس آذین
اس ام اس آذین
سامانه پیامکی آذین از سال 1388 کار خود را با هدف افزایش بهره وری تبلیغات و بهبود فضای کسب و کار ها از طریق فضای مجازی آغاز نمود. این مجموعه با تلاش پرسنل خود در این 9 سال مفتخر به کسب اعتماد و رضایت بیش از 30.000 کاربر گردیده است. تاکنون بیش از 50 میلیون ارسال پیامک تبلیغاتی موفق از پنل اس ام اس آذین ارسال شده است. لطفا ما را با نظرات خود یاری بفرمایید.

1 دیدگاه

  1. […] فیلد های سفارشی سازی در سامانه پیامک تبلیغاتی و از بخش ارسال با کلمات کلیدی، انجام […]